Site Announcements

Καλέ, Μαρία, κάνε μπλουμ,
τα φλογισμένα νιάτα να δροσιστούν.
:mrgreen:

NEWS:

Η αγωνια ενος αρχαριου..

Συντονιστής: Tsouknidas

Re: Η αγωνια ενος αρχαριου..

Δημοσίευσηαπό Tsouknidas » Σάβ Οκτ 01, 2011 6:59 pm

αα πολυ ομορφα!!! η βουκ θα σκαρφαλωσει σε οτι βρει πλαι της! μη τη φοβαστε!
If you have a garden and a library, you have everything you need. CICERO

Προσοχή στις τριχωτές μου Μπάλλες!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Tsouknidas

Cash on hand: 5,315.80
Bank: 60,623.60
Has thanked: 1670 times
Have thanks: 1612 times
Medals: 1
Ιππότης των Ρόδων (1)

Δημοσίευσηαπό vTr » Τετ Οκτ 05, 2011 12:12 am

NikosR σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον και τις συμβουλες σου. :)

-Ωστε η μπουκαβιλια μολις αρχισει να χανει φυλλα θα σταματησει να μεγαλωνει!..για να δουμε λοιπον ποσο θα μεγαλωσει ακομα και ποτε θα αρχισει να χανει φυλλα στην συνεχεια..επισης δεν το ηξερα πως ο φλοιος πευκου ειναι καταλληλος για προστατευτικο μεσο εναντια στο παγετο!...νομιζα πως χρησιμοποιουνταν για προστασια του χωματος για να μην βγαινουν αγριοχορτα και για διακοσμητικους λογους ...δεν μου εγραψες τιποτα για τυχον λιπασμα , και επειδη ειμαι ασχετος με αυτα , θα ηθελα την βοηθεια σας σε περιπτωση που χρειαζεται..

- Σε γενικες γραμμες θα ελεγα οτι τουλαχιστον μεχρι τωρα και απο τοτε που φυτεψα την μπουκαβιλια και τις πικροδαφνες , δεν αντιμετωπισα καποιο ιδιαιτερο προβλημα. Δεν ξερω αν ειναι απο τα φυτα που οπως λετε "τα φυτευεις και τα ξεχνας" αλλα εκεινο που ξερω ειναι οτι το καλοκαιρι με τις υψηλες θερμοκρασιες τα πηγαν μια χαρα , και απλα συνεχισαν να μεγαλωνουν ενω απο την πλευρα μου το μονο που εκανα ηταν να τις ποτιζω τακτικα..Τιποτα αλλο οπως εγραψα και παραπανω ...κατι τετοιο βεβαια μου αρεσει ιδιαιτερα μιας και δεν μενω μονιμα εκει , οπως και γενικα εκεινο που εχω καταλαβει μεχρι τωρα απο την πολυ μικρη μου εμπειρια ειναι , πως αν τα φυτα ειναι μη απαιτητικα ειναι κατα πολυ προτιμωτερα απο αλλα που ειναι απαιτητικα αρκει βεβαια να μου αρεσουν κιολας...σιγα σιγα αρχιζω να τα γνωριζω , αλλα ακομα πιστευω ειναι πολυ νωρις για συμπερασματα μιας και δεν τα εχω δει πως αντιδρουν κατα την διαρκεια του χειμωνα και του φθινοπωρου τωρα βεβαια..

-Για τις λαντανες μου λες πως θα κρυφτουν στην συνεχεια κατω απο τον ισκιο της πικροδαφνης και δεν θα ανθιζουν παρα μονο θα πρασινιζουν..λοιπον εχω μια μικρη εμπειρια για τις λαντανες που εχει και σχεση με αυτο που λες , και θα ηθελα να την καταθεσω..πολλες φορες κατα την διαρκεια του καλοκαιριου αποπειραθηκα να φυτεψω το συγκεκριμενο φυτο , αλλα ματαια ....φυσικα τις φυτευα σε ηλιολουστα μερη του κηπου αντιμετωπες με τον ηλιο τις περισσοτερες ωρες την μερα και μετα απο κανα δυο μερες τις εβλεπα να ξεραινονται δυστυχως ...σκεφτηκα πως ισως δεν αντεχουν τον πολυ ηλιο και οταν ξαναγορασα το ρωτησα αυτο και μου ειπαν πως οι λαντανες αντιθετως θελουν πολυ ηλιο ...περιεργο σκεφτηκα ισως ειχα κανει καποιο λαθος και ετσι τις φυτεψα ξανα σε ενα παρομοιο μερος του κηπου με πολυ ηλιο επισης...το αποτελεσμα το ιδιο δυστυχως ..παλι ξεραινονταν το πολυ σε δυο τρεις μερες!!...
Επειδη ομως μου αρεσε το φυτο , επεμεινα ξανα και αυτη τη φορα τις φυτεψα προσφατα κατω απο τις πικροδαφνες οπως φαινεται στην φωτο...ετσι δεν τις βλεπει και πολυ ο ηλιος , και ως εκ θαυματος μεχρι στιγμης τουλαχιστον ολα πανε καλα...ιδωμεν!

παμε λοιπον τωρα λιγο παρακατω σε πιο δυσκολα θεματα...
ιδου!...οπως φαινεται στις παρακατω φωτο ενας κισσος...η κανω λαθος ; και μαλιστα τον ζητησα να ειναι και αναρριχωμενος σε τοιχο και μου εδωσαν αυτον...φυτευτηκε στα μεσα του καλοκαιριου και απο τοτε ουτε κλαιει ουτε γελαει....λες και εχει παγωσει!...ειναι ακριβως ο ιδιος οπως οταν τον αγορασα ...και απο αναρριχηση τιποτα φυσικα......ειπα να περιμενω αλλα εχω αρχισει να χανω την υπομονη μου...τι λετε και εσεις;...ειναι αυτο που ζηταω; απο πισω του φαινεται ο τοιχος που θελω να καλυφτει , βεβαια ενα μερος του μονο του τοιχου αλλα εστω ας ξεκιναγε απο εκει.....και παλι εκτος απο τακτικο ποτισμα δεν του εχω κανει τιποτα αλλο...το φυτο βρισκεται αμεσως μετα τις πικροδαφνες ( τα εχω παρει κατα σειρα οπως ειναι φυτεμενα κατα την αφηγηση μου..)

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vTr

Cash on hand: 530.30
Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Δημοσίευσηαπό vTr » Παρ Νοέμ 04, 2011 6:48 pm

φιλοι-ες μηπως με ξεχασατε εδω κατω; ....για τον κισσο ρωτησα κατι , και ουτε μια απαντηση!....εστω και αρνητικη...αν θελετε πειτε μου για θα ηθελα να συνεχισω παρακατω στο thread...ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
vTr

Δημοσίευσηαπό Tsouknidas » Παρ Νοέμ 04, 2011 7:18 pm

φιλε Αντωνη,

με μια μικρη καθυστερηση σου απαντω!! μη σε προβληματιζει ο κισσος, θα βρει το δρομο του και θα σου πιασει τον τοιχο και οχι μονο!
απλα θελει το χρονο του! δεν παει τοσο σφαιρα στην αρχη, αλλα μετα απο καμποσους μηνες (δλδ τον βγαζεις για λιγο απο το μυαλο σου) γατζωνει τα παντα!!!! :D

Άβαταρ μέλους
Tsouknidas

Ιππότης των Ρόδων (1)

Δημοσίευσηαπό ven » Παρ Νοέμ 04, 2011 8:07 pm

Tsouknidas έγραψε:φιλε Αντωνη,

με μια μικρη καθυστερηση σου απαντω!! μη σε προβληματιζει ο κισσος, θα βρει το δρομο του και θα σου πιασει τον τοιχο και οχι μονο!
απλα θελει το χρονο του! δεν παει τοσο σφαιρα στην αρχη, αλλα μετα απο καμποσους μηνες (δλδ τον βγαζεις για λιγο απο το μυαλο σου) γατζωνει τα παντα!!!! :D

και τα γατζώνει τόσο άσχημα που αν αποφασίσεις να τον ξεφορτωθείς θα καταραστείς την ώρα που τον φύτεψες. Από τον καλοκαίρι προσπαθώ να ξεπαστρέψω έναν (είναι και πανασέ ο χαμένος) και δεν καταλαβαίνει τίποτα.
Άβαταρ μέλους
ven
Site Admin

Mood: Cool
Cash on hand: 1,000,031,648.65
Has thanked: 915 times
Have thanks: 2454 times

Δημοσίευσηαπό vTr » Παρ Νοέμ 04, 2011 8:22 pm

ευχαριστω για τις απαντησεις , αλλα ο κισσος που βλεπετε πανω στην φωτο ειναι αυτος που πρεπει για να γατζωθει στον τοιχο;
τον εχω φυτεψει εδω και δυομιση μηνες περιπου και ακομα τιποτα.....
Άβαταρ μέλους
vTr

Δημοσίευσηαπό ven » Παρ Νοέμ 04, 2011 8:34 pm

vTr έγραψε:ευχαριστω για τις απαντησεις , αλλα ο κισσος που βλεπετε πανω στην φωτο ειναι αυτος που πρεπει για να γατζωθει στον τοιχο;
τον εχω φυτεψει εδω και δυομιση μηνες περιπου και ακομα τιποτα.....

κάτσε να πάρει μπροστα και θα δεις πως θα γραπωθεί από τον τοίχο.
Άβαταρ μέλους
ven
Site Admin

Δημοσίευσηαπό vTr » Παρ Νοέμ 04, 2011 8:50 pm

αμην!....πολλα ευχαριστω επανερχομαι συντομα με την συνεχεια του thread...
Άβαταρ μέλους
vTr

Δημοσίευσηαπό vTr » Δευτ Νοέμ 07, 2011 9:32 pm

λοιπον παιδες , παρακατω στην συνεχεια ετσι με καπως πιο γοργους ρυθμους , μιας και υπαρχουν θεματα που προεκυψαν στο εν τω μεταξυ και που επιβεβαιωνουν τον τιτλο του thread περι της αγωνιας του αρχαριου κλπ....
ειχαμε μεινει στον κισσο...διπλα του ακριβως το φυτο απο κατω στην φωτο...λουσιντουμ που ειχα στο μπαλκονι στην Αθηνα , οπου κατακαηκε απο τον ηλιο το καλοκαιρι , το εφερα εδω και το μεταφυτευσα προς τα τελη καλοκαιριου με αφθονο ηλιο και παλι αλλα οχι τοσο πολυ ...νομιζω τα πρωτα αποτελεσματα ειναι αισιοδοξα...τι λετε;
οι φωτο εχουν τραβηχτει 25/9 ...σημερα η κατασταση ειναι ιδια..
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

παμε παρακατω.....στην φωτο που ακολουθει βλεπετε δυο αναρρηχιτικα φυτα πανω σε ενα τοιχο , το ενα ειναι ενα γιασεμι και το αλλο ειναι η πασιφλορα (ρολογακι)....αναμεσα του και λιγο μπροστα στεκετε ενα δενδρακι (σφενδαμος) ..

Εικόνα
σε αυτη τη φωτο φαινεται ποσο κοντα ειναι η σφενδαμος στον τοιχο....την φοβηθηκα και την μεταφυτευσα σε αλλο σημειο αργοτερα...οσο για τα αναρρηχιτικα ειναι αυτο που λεμε "τα φυτευσα και τα ξεχασα"...μονο να τα ποτιζω θυμομουνα και ειναι αληθεια πως εχουν μεγαλωσει αρκετα απο τοτε που τα αγορασα αρχες καλοκαιριου...σιγουρα θελουν νοικοκυρεμα..τι λετε;
Εικόνα

εδω φαινεται και μια αχλαδιτσα (κοντουλα) που επισης φυτευτηκε αρχες καλοκαιριου , και δεν εχει αλλαξει και πολυ απο τοτε.. στην αμεσως επομενη φωτο ο φακος εστιαζει πανω της...αλλη μια περιπτωση που δεν εχω κανει τιποτα αλλο απο το να ποτιζω...θαπρεπε να κανω και κατι περισσοτερο;..η ιδια ερωτηση ισχυει παντα ειδικα οταν βλεπετε φωτο με δενδρο...
Εικόνα
Εικόνα

και η κορυφη της σφενδαμου...μην με ρωτησετε γιατι την αγορασα γιατι δεν ξερω να σας απαντησω εγω απλως ειχα ζητησει ενα δενδρακι για λιγο ισκιο...τιποτε αλλο δεν ξερω για αυτο το δεντρο ...απλα το μεταφυτευσα και σημερα η κατασταση του παραμενει σχεδον η ιδια...επαναλαμβανω ολες οι φωτο ειναι τραβηγμενες 25/9...καθε βοηθεια και για αυτο το δενδρακι απολυτως ευπροσδεκτη ....
Εικόνα

στην επομενη σειρα απο φωτο βλεπετε τα καρποφορα δενδρυλια που φυτεψα οπως ολα σχεδον τα φυτα στα τελη της ανοιξης περιπου , και που και παλι ισχυει οτι εκτος απο το ποτισμα δεν εχω κανει τιποτα αλλο απλα γιατι δεν εχω ιδεα...
Γιορμαδια...δεν τρελαινομαι αλλα μου προεκυψε..
Εικόνα
Εικόνα

ven ...και πουσε ακομη...εχει κι αλλα δενδρα....πωπω....τι εκανα; λες να εφτιαξα καμμια ζουγκλα; :? :? :?
tsouknidas...θα τραβηξω μια σημερινη του σφενδαμου να σου δειξω οπως ειναι σημερα αφου τον μεταφυτευσα

και πορτοκαλια μερλιν εχω λεγετε....αυτο που μπορω να πω για την πορτοκαλιτσα ειναι πως μεγαλωνει πολυ πολυ πολυ αργα...
Εικόνα
Εικόνα

εδω καθηστε καλα ε;....τρελλαινομαι για βερυκοκα "διαμαντοπουλου"....μου φαινεται ε;...παιδια δυο ειναι η μια διπλα στην αλλη.....αυτη εδω μου εχει παρουσιασει τελευταια αυτα τα ανησυχητικα σημαδια στα φυλλα της....που ειναι η αλλη;....ηταν σε αλλο σημειο και την μεταφυτευσα και αυτη διπλα της αργοτερα απο τοτε που τραβηχτηκε η φωτο....ειναι σε καλλυτερη κατασταση και εχει πεταξει νεο φυλλωμα οταν ξεραθηκε το παλιο κατα την μεταφυτευση
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από vTr και Δευτ Νοέμ 07, 2011 10:44 pm, έχει επεξεργασθεί 4 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
vTr

Δημοσίευσηαπό Tsouknidas » Δευτ Νοέμ 07, 2011 10:17 pm

πολυ ομορφα τα φυτα σου! αυτο το σφενδαμι δεν μπορω να το διακρινω καλα! δε με βοηθα η φωτο, ομως οπως καινα εχει αναπτυξη γερη στα φυτα θα δεις απο ανοιξη πλεον!! εχει μικρυνει η μερα, θα κανει και κρυο τα φυτα λουφαζουν οσο να ναι!! :D

Άβαταρ μέλους
Tsouknidas

Ιππότης των Ρόδων (1)

Δημοσίευσηαπό ven » Δευτ Νοέμ 07, 2011 10:23 pm

το μόνο που με ανησυχεί είναι που μεγαλώνοντας τα δέντρα θα σκιάσουν τα πάντα στο παρτέρι.
Άβαταρ μέλους
ven
Site Admin

Δημοσίευσηαπό vTr » Δευτ Νοέμ 07, 2011 10:28 pm

παιδια δεν περιμενα τοσο αμεση απαντηση....περιμενενε εχει κι αλλο...
Άβαταρ μέλους
vTr

Δημοσίευσηαπό vTr » Δευτ Νοέμ 07, 2011 10:53 pm

παιδια για να μην σας τρελλαινω αλλο ...υπαρχει ακομα μια ..κυδωνια γιγας....ναι! κυδωνια γιγας...αυτα δεν μου αρεσουν καθολου αλλα και αυτη προεκυψε..αν ενδιαφερεστε θα τραβηξω και για αυτη φωτο...και τελος υπαρχει και μια λεμονιτσα που κληρονομησα και που ειναι τουλαχιστον 25 ετων...θα συνεχισω με αυτην την επομενη φορα γιατι της εχω ιδιαιτερη αγαπη και με συνδεουν λεπτα αισθηματα...
οπως λεει και η ven φοβαμε πως το παρακανα με τα δενδρα και αυτος ειναι και ενας απο τους λογους που τα δημοσιευσα...βεβαια ειναι ενα μεγαλο μερος του κηπου που καλυπτουν χωρις ο κηπος να ειναι ιδιαιτερα μεγαλος...ειναι ομως ενα μερος του κηπου που ειναι και το μεγαλυτερο που απο την αρχη το σκεφτηκα να το καλυψω με δενδρα και σχεδον τιποτα αλλο...υπαρχουν αλλα δυο μερη κηπου που τα εχω δεσμευσει για αλλα φυτα πλην δενδρων και που εχουν ανετη προσβαση στον ηλιο...παντως εκεινο που μπορω να πω για τα δενδρα ανετα ειναι πως μεγαλωνουν αργααααααααααααααα πολυ αργαααααααααααα ..και προς το παρον και υποθετω και για τα επομενα χρονια δεν μπορω να φανταστω την εικονα τους σε σχεση με το κηπο τους..........

Παρακαλω πολυ αν υπαρχει κατι που μπορω να κανω περα απο το να τα ποτιζω τακτικα πειτε μου...θελω πολυ να μπορω να τα βοηθαω...στην κυριολεξια εχω αφησει το σπιτι και ασχολουμαι μαζι τους οποτε πηγαινω εκει..

ευχαριστω για την υπομονη σας....η αγωνια ενος αρχαριου συνεχιζεται...
Άβαταρ μέλους
vTr

Δημοσίευσηαπό tsakalakos » Δευτ Νοέμ 07, 2011 11:14 pm

βερύκοκα διαμαντοπούλου δεν έχω ακούσει ποτέ μου... Για λεμόνια Αδαμοπούλου ναι... :D :D :D
Τη Ρωμιοσύνη μην την κλαις...

http://www.youtube.com/watch?v=-Z1c-tcZfQs
tsakalakos

Mood: Happy
Cash on hand: 1,971.10
Bank: 16,236.40
Has thanked: 146 times
Have thanks: 799 times

Δημοσίευσηαπό vTr » Δευτ Νοέμ 07, 2011 11:18 pm

ναι ειναι αληθεια! μαλιστα εβγαλαν μερικα το καλοκαιρι και ηταν περιφημα!...τα ηξερα απο πριν γιατι μου αρεσουν πολυ...
και κατι ακομα που θα ηθελα να μαθω για να ευχαριστησω μερικους...
τι σημαινουν αυτα.....Gratitudes
Has thanked: 0 times
Have thanks: 0 times ?
Άβαταρ μέλους
vTr

Δημοσίευσηαπό ven » Τρί Νοέμ 08, 2011 12:16 am

tsakalakos έγραψε:βερύκοκα διαμαντοπούλου δεν έχω ακούσει ποτέ μου... Για λεμόνια Αδαμοπούλου ναι... :D :D :D

Και όμως υπάρχουν. Νομίζω ότι τα Διαμαντοπούλου είναι πιο νόστιμα από τα Μπεμπέκου.
Έτσι λένε όλοι αυτές τις 2 ποικιλίες που κυκλοφορούν πολύ στην Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
ven
Site Admin

Δημοσίευσηαπό tsakalakos » Τρί Νοέμ 08, 2011 10:05 am

Έτσι είναι έχετε δίκιο! Απλά εδώ πάνω δεν την καλλιεργεί κανείς!

tsakalakos

Δημοσίευσηαπό maria2512 » Τρί Νοέμ 08, 2011 11:03 am

Ναι τα Διαμαντοπούλου είναι τα μικρά αν δεν κάνω λάθος και είναι τα πιο νόστιμα όπως λέει η Σταυρούλα!
maria2512

Cash on hand: 22,639.60
Bank: 20,008,487.45
Has thanked: 759 times
Have thanks: 305 times

Δημοσίευσηαπό vickymnt » Τρί Νοέμ 08, 2011 12:04 pm

Πραγματικά, τα βερύκοκα Διαμαντοπούλου είναι τα πιο ωραία που έχω φάει. tas_pud

Με έπεισε να τα δοκιμάσω ένας παραγωγός στη λαϊκή, γιατί στην όψη φαίνονταν πολύ άσχημα, μικρά και πολύ γινωμένα.
Ξετρελάθηκα αλλά η τιμή τους είναι απαγορευτικά υψηλή για να παίρνω συνέχεια.
Οπότε φέτος έβαλα στον κήπο μία δική μου βερυκοκιά και ελπίζω σε 2-3 χρόνια να μην έχω ανάγκη τη λαϊκή...
Άβαταρ μέλους
vickymnt

Cash on hand: 265.30
Have thanks: 1 time

Δημοσίευσηαπό tsakalakos » Τρί Νοέμ 08, 2011 2:25 pm

vickymnt έγραψε:Πραγματικά, τα βερύκοκα Διαμαντοπούλου είναι τα πιο ωραία που έχω φάει. tas_pud

Με έπεισε να τα δοκιμάσω ένας παραγωγός στη λαϊκή, γιατί στην όψη φαίνονταν πολύ άσχημα, μικρά και πολύ γινωμένα.
Ξετρελάθηκα αλλά η τιμή τους είναι απαγορευτικά υψηλή για να παίρνω συνέχεια.
Οπότε φέτος έβαλα στον κήπο μία δική μου βερυκοκιά και ελπίζω σε 2-3 χρόνια να μην έχω ανάγκη τη λαϊκή...
Δηλαδή πόσο τα πουλάνε;

tsakalakos

Δημοσίευσηαπό maria2512 » Τρί Νοέμ 08, 2011 2:36 pm

5-6 ευρω
maria2512

Cash on hand: 22,639.60
Bank: 20,008,487.45
Has thanked: 759 times
Have thanks: 305 times

Δημοσίευσηαπό tsakalakos » Τρί Νοέμ 08, 2011 2:54 pm

maria2512 έγραψε:5-6 ευρω
Φαρμάκι σκέτο, ούτε πρώιμα κεράσια να ήταν...

tsakalakos

Δημοσίευσηαπό ven » Τρί Νοέμ 08, 2011 3:41 pm

αυτά βλέπω και τον σκέφτομαι τον πάγκο στην λαική. Το κτήμα βγάζει γύρω στα 300 κιλά βερίκοκα το χρόνο (μπεμπέκου και διαμαντοπούλου) και κάθε τόσο ξεπαστρεύουμε βερικοκιές γιατί φυτρώνουν ανεξέλεγκτα.
Τρώμε κανα 10κιλο και τα άλλα τα τρώνε τα πουλιά (με το δεν θέλουμε άλλα βερίκοκα, βγάζουν τα δίχτυα.
Άβαταρ μέλους
ven
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Στέλλα » Τρί Νοέμ 08, 2011 3:58 pm

ven έγραψε:αυτά βλέπω και τον σκέφτομαι τον πάγκο στην λαική. Το κτήμα βγάζει γύρω στα 300 κιλά βερίκοκα το χρόνο (μπεμπέκου και διαμαντοπούλου) και κάθε τόσο ξεπαστρεύουμε βερικοκιές γιατί φυτρώνουν ανεξέλεγκτα.
Τρώμε κανα 10κιλο και τα άλλα τα τρώνε τα πουλιά (με το δεν θέλουμε άλλα βερίκοκα, βγάζουν τα δίχτυα.

Οργανωθείτε .... 8)
Βγάλτε άδεια λαϊκέμπορου (δεν ξερω αν το ειπα σωστά smartie ) και βουρ στη λαϊκή ....Και τη στιγμη που το κτήμα έχει διάφορες παραγωγές , οριστε απάντηση στην κρίση happ3 :D
Dream on .......
Dream until your dream come true ....

http://www.youtube.com/watch?v=7g8_Nt8Q6Gs
Άβαταρ μέλους
Στέλλα

Mood: Tired
Cash on hand: 1,978.75
Bank: 0.00
Has thanked: 504 times
Have thanks: 544 times

Δημοσίευσηαπό ven » Τρί Νοέμ 08, 2011 4:51 pm

έχουμε παραγωγή από πορτοκάλια, μανταρίνια και λεμόνια. Μαρούλια, πράσσα, χόρτα, κρεμμύδια, σκόρδα, ρόκα, αγκινάρες, μαιντανό, σέλινο, αρακά, φασολάκια, κουκιά, άνηθο λάχανα, κουνουπίδια, μπρόκολα, λαχανάκια βρυξελών, μαρούλια και δεν θυμάμαι τι άλλο.
αχλάδια, βερίκοκα, βανίλιες, ντομάτες, αγγούρια κλπ κλπ. Φυσικά και ελιές και σε λίγο και φιστίκια.
Αυτά είναι σε ποσότητα μεγάλη που μας αρκεί να έχουμε πάγκο γεμάτο στη λαική.

εγώ θα βάζω την παραγωγή, εσύ θα είσαι στον πάγκο! Συνέταιροι! :lol:
Άβαταρ μέλους
ven
Site Admin

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προτάσεις & Ιδέες για Φυτά - Διαμόρφωση - Κηποτεχνία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Ads Free Forum Hosting | APAC Free Forum Listing | EUROPE Free Forum Listing | USA Free Forum Listing | Terms of Service | Privacy